Απαιτείται σύνδεση για την υποβολή αιτήματος. Οδηγίες Χρήσης!

ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ - ΚΑΔΟΙ #203. Αγγίζουν το οδόστρωμα
Καταχωρήθηκε    Γνωστοποιήθηκε    Σε εξέλιξη    Διεκπεραιώθηκε    Απαντήθηκε   
Λεπτομέρειες

Κατηγορία: ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ - ΚΑΔΟΙ
Δημιουργήθηκε: πριν 4 χρόνια

Περιγραφή

Δεν γνωρίζω αν την ευθύνη για το χώρο την έχει ο Δήμος αλλά η κατάσταση ξεφεύγει προς το οδόστρωμα (Βλέπε συνημμένη φωτογραφία)

Φωτογραφίες

Unnamed Road, Xanthi 671 00, Ελλάδα

Location

Καταχωρήθηκε

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ - ΚΑΔΟΙ

πριν 4 χρόνια
Location

Γνωστοποιήθηκε

-

πριν 4 χρόνια
Location

Απαντήθηκε

Η Υπηρεσία μας πραγματοποίησε αυτοψία στο συγκεκριμένο σημείο και παρατήρησε ότι πράγματι ο χώρος είναι γεμάτος από απόβλητα εκσκαφών, κατασκευών & κατεδαφίσεων (μπάζα) που αφήνονται παράνομα στο χώρο από πολίτες. Για τα μπάζα η νομοθεσία προϋποθέτει την καταστροφή τους σε ειδικές εγκαταστάσεις που υπάρχουν για αυτό το σκοπό. Παρόλο που το συγκεκριμένο σημείο δεν ανήκει σε κοινόχρηστο χώρο του Δήμου Ξάνθης, ο Δήμος δια της Δ/νσης Περιβάλλοντος αντιδρώντας άμεσα για να αντιμετωπίσει το πρόβλημα εκπονεί ήδη σχετική μελέτη για την απομάκρυνση των μπαζών και των υπολοίπων απορριμμάτων. Σας ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας.

πριν 4 χρόνια
Location

Διεκπεραιώθηκε

-

πριν 4 χρόνια
Χρησιμοποιούμε cookies
Τα Cookies μάς διευκολύνουν να σας παρέχουμε καλύτερες υπηρεσίες. Με τη χρήση του ιστότοπου, αποδέχεστε και την χρήση τους.